AyanoTarh

بهترین روش برای دیده شدن در بخش اکسپلور اینستاگرام (قسمت دوم)

در قسمت اول مقاله "بهترین روش برای دیده شدن در بخش اکسپلور اینستاگرام " در مورد الگوریتم جدید اکسپلور اینستاگرام و ارتباط بین افزایش Engagement با دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام  مطالبی و موارد مفید مطرح شد. در ادامه روش ها و تکنیک های دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام را با هم میبینیم.

محتوای بخش اکسپلور چگونه انتخاب می شود؟

اینستاگرام محتوایی را به شما نمایش میدهد که مختص خود شما باشد. این انتخاب هوشمندانه یا شخصی‌سازی به این شکل اتفاق می‌افتد که اینستاگرام پست‌های موجود در اکسپلور اینستاگرام را بر اساس لایک‌ها و صفحاتی که فالوو می‌کنید، به نمایش می‌گذارد.

محتوای اکسپلوراینستاگرام ابتدا بر اساس پست‌هایی که قبلا با آن‌ها درگیر شده اید انتخاب می گردد در مرحله بعد پست‌هایی هستند که تعداد زیادی از کاربران اینستاگرام جذب آن‌ها شده‌اند سپس محتواهایی نمایش داده می شود که بر اساس محتوای صفحات فالو شده توسط شما است.

با گذشت زمان، اینستاگرام الگوهای فعالیت کاربران را شناسایی می کند و محتواهای اکسپلور اینستاگرام را بر اساس آن الگوها نمایش می‌دهد. همچنین، اینستاگرام طرز کار اکانت‌های مشابه و چگونگی عملکرد آن‌ها را بررسی می کند و فرض را بر نتایج بررسی‌هایش اعمال می کند.

چه کنیم تا محتوایمان در اکسپلور اینستاگرام نمایش داده شود

مخاطبان خود را بشناسید

اگر می‌خواهید محصولاتتان را به فروش برسانید و یا خدمات خود را در معرض نمایش قرار دهید، ابتدا باید بدانید مخاطب اصلی شما کیست به چه چیزی احتیاج دارند و کسب و کار شما چطور می‌تواند به آن‌ها کمک کند. علایق مخاطبان را بررسی کنید و ببینید چه کسانی را فالوو می کنند و فعالیت هایشان به چه صورت است و چگونه می توانید در اکسپلور اینستاگرام او دیده شوید، پس باید پرسونای آنها را یادداشت کنید

در نهایت ببینید که می خواهید این پرسونای چه محتوایی را ببیند و محتوای خود را بر آن اساس قرار دهید.

به مخاطب خود توجه کنید

اهمیت دادن به مخاطب می‌تواند در اشتراک گذاری محتوا یا نادیده گرفتن آن تفاوت ایجاد کند. پس باید بدانید کاربران با چه نوع محتوایی بیشتر تعامل دارند. اگر تاکنون اکانت‌های مرتبط با صنعت خود و مخاطب هدفتان را دنبال کرده باشید، احتمالاً می‌دانید باید چه نوع محتوایی تولید کنید تا در بخش اکسپلور اینستاگرام حضور داشته باشید.

رعایت چند نکته‌ی ساده شما را به حضور در بخش اکسپلور اینستاگرام نزدیک می‌کند:

به تم کلی پست‌هایی که نمایش داده می‌شوند دقت کنید عامل تاثیرگذار آن چیست و چه موضوعاتی در جامعه پرطرفدار است

از قابلیت‌های جستجوی اینستاگرام استفاده کنید و با استفاده از این قابلیت موقعیت جغرافیایی محتوای محبوب منطقه را پیدا کنید. برای این کار می‌توانید در جستجوی اینستاگرام بر روی تب Places کلیک کنید و تگ دقیق‌تری از موقعیت جغرافیایی خود بدهید و نوع محتواهایی که نمایش داده می‌شوند را یادداشت کنید.

از هشتگ‌ها استفاده کنید

هشتگ‌ها چاشنی شبکه‌های اجتماعی هستند. فرق نمی‌کند مردم از آن‌ها استفاده می‌کنند یا نه، هشتگ‌ها برای بازاریابان اهمیت زیادی دارند. اولین کاری که برای دیده شدن محتوایتان می‌توانید انجام دهید این است که از هشتگ‌ استفاده کنید و محتوای‌تان را از گم شدن در میان انبوه محتوا نجات دهید

کاربران را به تعامل تشویق کنید

از هر کاری که می‌توانید برای افزایش تعامل کاربر با محتوایتان انجام دهید، دریغ نکنید تا مخاطبان هدفتان را به دست آورید. هرچه پست اینستاگرامتان لایک و کامنت بیشتری دریافت کند، شانس بیشتری دارد تا در صفحه‌ی اکسپلور اینستاگرام مخاطب هدفتان نمایش داده شود. زمانی که عکس یا ویدیویی را منتشر می‌کنید، به این فکر کنید که چگونه می‌توانید فالوورها یا کامنت‌های بیشتری داشته باشید

اگر برای صفحه اینستاگرامتان استوری می‌گذارید، مطمئن شوید لوکیشن خود را هم مشخص کرده‌اید. با ثبت لوکیشن شانستان را برای دیده شدن در استوری‌های منطقه‌ی زندگی خود افزایش می‌دهید. همین امر، کاربران محلی را با برند شما آشنا می‌کند.

و در نهایت برای بهتر دیده شدن کسب و کارتان و نیز دیده شدن در بخش اکسپلور اینستاگرام وقت بیشتری بگذارید و حتی الامکان تولید محتوای خود را به تیم های دیجیتال مارکتینگ بسپارید

خدمات مرتبط


مشاوره رایگان


لیست مقالات