AyanoTarh

مقـالات علمی

مقاله های علمی درباره بازاریابی دیجیتال، رسانه های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ چیست

دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) مجموعه فعالیت هایی هستند که برای تبلیغ محصولات و خدمات با استفاده از ابزارهای دیجیتالی صورت می گیرد


تاریخ : 2018.06.19

دسته بندی ها : دیجیتال مارکتینگ

اشتباهاتی در وب سایت ها که بعد از بررسی محتوا به دست آمده اند:

 اشتباه اول : عدم وجود  (Call to action (CTA

در برخی از سایت ها افراد هیچ توجهی به call to action (فراخوان اقدام به عمل واضح ) ندارند . صفحاتی که بر روی سایت شما قرار دارند برای بازدیدکنندگان باید هدف واضح و روشنی داشته باشد . 


تاریخ : 2018.06.17

دسته بندی ها : مدیریت محتوای دیجیتال

محتوای تعاملی چیست

محتوای تعاملی یکی از انواع محتوا است که برای توسعه دادن به استراتژی دیجیتال مارکتینگ کسب و کار استفاده می شود و مخاطب به سادگی با آن ارتباط برقرار می کند . این محتوا قادر است بهترین اثرگذاری را روی مخاطب بگذارد و نیازش را برطرف سازد .


تاریخ : 2018.06.15

دسته بندی ها : مدیریت محتوای دیجیتال

چه استراتژی برای تولید محتوا دارید؟

کارایی و اهمیت بازاریابی و تولید محتوا امری ثابت شده برای همه است که نمی توان آن را از پروسه جذب مخاطب و تبدیل آن به مشتری جدا کرد . این امر موجب تحولات مثبت و به روز شدن کسب و کار شما می گردد. تحقیقات نشان می دهد که تصمیم گیرندگان اصلی در زمینه تجارت مایل هستند که اطلاعات مختلف از شرکت مد نظر خود را از طریق مقالات به دست آورند . در تکنیک های دیجیتال مارکتینگ وارد شدن به بازاریابی محتوا بدون داشتن اطالاعات لازم طبیعتا می تواند تاثیرات منفی هم بر کسب و کار شما داشته باشد .


تاریخ : 2018.06.14

دسته بندی ها : مدیریت محتوای دیجیتال

راه صحیح بازاریابی محتوایی :

گام اول: تعیین استراتژی مد نظر در بازاریابی محتوایی

استراتژی تعاریف مختلفی می تواند داشته باشد . می توان آن را یک الگو برای مسیر نامید یا نوعی الگوریتم ، یا می توان آن را نوعی دیدگاه یا طرز تفکر که موجب درک بهتر از مساله مدنظر است و یا آن را به نوعی  عملیات آگاهانه و با برنامه ریزی در برابر رقیبان دانست . استراتژی محتوا در واقع مجموعه ای از این تعاریف را شامل می شود ، استراتژی محتوا یک دید روشن و آگاهانه از مخاطبان، طراحی یک ایده نو و خلاقانه و در عین حال منحصر به‌ فرد برای رفع نیاز و جذب مخاطبان جدید و همچنین نگارش یک برنامه‌ی کلی برای تولید محتوا و مدیریت آن است.


تاریخ : 2018.06.12

دسته بندی ها : مدیریت محتوای دیجیتال

دلیل نیاز کسب ‌وکارها به بازاریابی محتوایی

۱) محتوا، ارتباط ایجاد کرده و این ارتباط اولین دانه زنجیر اعتمادسازی برای برندهاست

محتوا موجب برقراری ارتباط بین شما و مخاطبان می شود و چنانچه بتوانید ارتباط خود را به درستی و در جهتی مناسب هدایت کنید باعث اعتماد مخاطبانش خواهد شد. امروزه افراد پیشرفت بسیاری کرده اند و با جملات و شعارهای تو خالی فریب نمی‌خورد، شفافیت و بها دادن اهمیت بیشتری دارد و بسیار ارزشمندتر است و بهترین راه ساخت آن‌ها تعیین استراتژی و تولیدمحتوای صحیح است.


تاریخ : 2018.06.10

دسته بندی ها : دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محتوایی چیست؟

واژه‌ی “بازاریابی محتوایی” به نوعی ذهنیت‌ها را به سمت وبلاگ‌ها، رسانه‌های اجتماعی و ویدیوهای ویروسی می کشاند  قبل از به وجود آمدن اینترنت و حتی خیلی قبل تر از اختراع وسایلی همچون تلفن همراه و رایانه ، غارنشینان با نقاشی روی دیواره‌ها در حال تولید محتوا بودند. محتوا از نیازهای اولیه‌ی بشریت بوده که به وسیله‌ی آن با هم ارتباط برقرار می کردند ، به مسائل مختلف ارزش می دادند و طرح زندگی ایده ال تر و بهتر را تصویر می کردند تا بتوانند از دنیای زیباتری بهره برده و لذت ببرند .


تاریخ : 2018.06.07

دسته بندی ها : دیجیتال مارکتینگ

7 ارائه دهنده برتر سرویس های ایمیل مارکتینگ

دلیل انتخاب بهترین سرویس بازاریابی ایمیل چیست ؟

یک سرویس بازاریابی ایمیل خوب به شما این امکان را می دهد مخاطبین خود را مدیریت کنید، کاربران را به چند گروه تقسیم کرده و عملکرد  ایمیل های ارسالی خود را پیگیری کنید و گزارش های مناسبی از فعالیت ها تهیه کنید.نکته بسیار مهم این است که سرویس خوب تضمین می کند ایمیل‌های شما وارد پوشه spam نشود.


تاریخ : 2018.06.05

دسته بندی ها : دیجیتال مارکتینگ

7 راهکار دیجیتال مارکتینگ و ابزار بازاریابی اینترنتی برای افزایش درآمد

در دنیای دیجیتال مارکتینگ ابزارهای زیادی وجود دارد که شاید کارکردن با همه آنها برای کسب و کارها ضروری نباشد، اما ابزارهایی وجود دارند که جزو اصول دیجیتال مارکتینگ هستند، این 7 مورد از آن دسته هستند که جهت آشنایی بیشتر در مورد این ابزارها صحبت  میکنیم


تاریخ : 2018.06.03

دسته بندی ها : دیجیتال مارکتینگ

5 قاعده اساسی برای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی بزرگ

دنیای رسانه‌های اجتماعی مکان پر سر و صدایی است – صداها، نظرات و افکاری بسیار زیادی از حوزه‌های اثرگذار مختلفی در آن دیده می‌شود. عمق و کیفیت پیوندها، ایده‌ها، منابع و نوآوری‌ها تقریباً در فضای رسانه‌های اجتماعی مانند تویتر یا فیسبوک و اینستاگرام بی‌حد و حصر است. شبکه اجتماعی مثل اینستاگرام پیام شما را درلحظه به تمام دنیا مخابره میکند و ساختن یک موج خبری چند ده میلیونی امروزه کار ساده ای شده...حال شما چگونه می‌خواهید در فضایی به این شلوغی بایستید؟ به خواندن۵ قاعده اساسی برای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی بزرگ، چند نکته‌ای که با تجربه کردن به دست آوردم، ادامه بدهید.


تاریخ : 2016.06.18

دسته بندی ها : دیجیتال مارکتینگ, اینستاگرام

برچسب : بازاریابی دیجیتالی, Digital Marketing, بازاریابی شبکه اجتماعی, شبکه اجتماعی

5 راه برای دیجیتال مارکتینگ بهتر

۵ مرحله مهم برای بازاریابی رابطه ای (Relationship Marketing) در شبکه های اجتماعی

بسیاری از بازاریابان دیجتالی که متاسفانه متوجه نشده‌اند رسانه‌های اجتماعی چگونه کار می‌کند، به سادگی سعی می‌کنند پیامی را «شیپورزنان» به دیگران برسانند بدون اینکه به نیازهای آنان گوش بدهند و نام این کار را به غلط دیجیتال مارکتینگ گذاشته اند. چنین کاری در محیطی که ارتباط اجتماعی حرف اول را می‌زند به شکست مواجه می‌شود.


تاریخ : 2016.06.14

دسته بندی ها : دیجیتال مارکتینگ, طراحی وب سایت, مدیریت محتوای دیجیتال

برچسب : دیجیتال مارکتینگ, بازاریابی دیجیتال, بازاریابی شبکه اجتماعی, بازاریابی رابطه ای, مدیریت اینستاگرام, تویتر, لینکدین

100 سوالی که در هنگام طراحی یک سایت برای کسب و کار خود باید پاسخ دهید!(قسمت اول)

در حقیقت امروزه اکثر وبسایت ها با مطالب جذاب و لینک های مفید به دلیل طراحی ضعیف و کدهای نامناسب رضایت صاحب آن را جلب نکرده و عموما با شکست مواجه می شوند.


تاریخ : 2016.05.16

دسته بندی ها : طراحی وب سایت

برچسب : طراحی وبسایت, طراحی وب

بازاریابی دیجیتال

فیلم مستند : بازاریابی دیجیتال، چرا و چگونه ؟

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتالی از کجا شروع شد؟ حتما شما هم متوجه حضور پررنگ همه جانبه تلفن های هوشمند در تمامی جنبه های زندگی امروزی شدید!؟


تاریخ : 2015.10.03

دسته بندی ها : دیجیتال مارکتینگ, مدیریت محتوای دیجیتال

برچسب : بازاریابی دیجیتال, مدیریت محتوای دیجیتال

آنچه که باید درباره اهمیت طراحی وب سایت کسب و کارتان بدانید

کاربرانی که وب سایت شما را می بینند تنها در 50 میلی ثانیه درباره آن قضاوت می کنند !


تاریخ : 2015.09.05

دسته بندی ها : طراحی وب سایت

برچسب : مدیریت محتوا, CMS, وب سایت بهینه

10 اصل کاربردی اینستاگرام در کسب و کار

10 اصل کاربردی اینستاگرام در کسب و کار

بی شک امروزه شبکه های اجتماعی از مهمترین ابزارها ی معرفی کسب و کار در دیجیتال مارکتینگ می باشد،


تاریخ : 2015.08.17

دسته بندی ها : دیجیتال مارکتینگ

برچسب : بازاریابی دیجیتالی, دیجیتال مارکتینگ, اینستاگرام, Instagram, Digital Marketing