AyanoTarh

5 قاعده اساسی برای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی بزرگ

دنیای رسانه‌های اجتماعی مکان پر سر و صدایی است – صداها، نظرات و افکاری بسیار زیادی از حوزه‌های اثرگذار مختلفی در آن دیده می‌شود. عمق و کیفیت پیوندها، ایده‌ها، منابع و نوآوری‌ها تقریباً در فضای رسانه‌های اجتماعی مانند تویتر یا فیسبوک و اینستاگرام بی‌حد و حصر است. شبکه اجتماعی مثل اینستاگرام پیام شما را درلحظه به تمام دنیا مخابره میکند و ساختن یک موج خبری چند ده میلیونی امروزه کار ساده ای شده...حال شما چگونه می‌خواهید در فضایی به این شلوغی بایستید؟ به خواندن۵ قاعده اساسی برای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی بزرگ، چند نکته‌ای که با تجربه کردن به دست آوردم، ادامه بدهید.

قبل از حرف زدن فکر کنید. این نقطه شروع هر پست در رسانه‌های اجتماعی است. قبل از اینکه چیزی را پست کنید، به این فکر کنید که مخاطب‌تان چه کسی است، و چه چیزی می‌تواند به آن «تکیه» کند. هر چیزی می‌تواند تکیه‌گاه شما شود از بحث‌های کنونی و مرتبط مسائل آمده در اخبار یا مسائل کلی‌تری در مورد چیزهایی که همه به آن، صرفنظر از نظر و عقیده‌شان فکر می‌کنند. بیشتر رسانه‌های اجتماعی برای گفتن مطلبی بلند با کلمات و فضای کم است، پس حروف ارزشمند هستند. کاملاً به آنها فکر کنید.

قالبی را که در آن مطلب خود را می‌نویسید به یاد داشته باشید. این موضوع همراه با الهام و روند فکری، قبل از نوشته شدن هر چیزی باید در نظر گرفته شود. به بیان ساده تر قالب‌بندی یعنی بدانیم با چه کسی صحبت می‌کنیم و به آنچه ممکن است برای آنها مهم باشد فکر کنیم. اگر نمی‌دانید چرا موضوعی برای آنها مهم خواهد بود، طرح شکست‌خورده است و به طرح جدیدی نیاز دارید. قالب‌بندی همچنین به معنای بازگشت دوباره و دوباره به مطالبی است که می‌خواهید برجسته کنید (دلایل، مسائل، مباحث مهم و ارجاع دادن مطالبی که پست کرده‌اید) می توانید از زوایای مختلف موضوع را نگاه کنید و نگاه خود را منتشر کنید.

سومین قاعده این است، مطلبی که به تازگی در یک منبع بازاریابی بزرگ خواندم: یک رابطه محکم با بزرگان همکار و یا بزرگان بازاریابی بسازید و از آن استفاده کنید. به این معنی که در میان مشتریان و دوستان و برندهای خوش نامی که با آنها کارکرده یا میکنید، بگردید و مطالبی در خصوص اشخاص و برندهای صاحب نامی که با آنها ارتباطی داشتید بازگو کنید، نکته ای که در یک همایش گفته شده، جمله ای که در جلسه ای مشترک رد و بدل شده و یا حتی حرفی که در یک مهمانی زده شده، و هر چه که به مخاطبین شما کمک میکند دید بهتری داشته باشند را از این طریق انتشار دهید.

دو قاعده دیگر من، دست در دست هم دارند – بهترین ایده و الهام را پیدا کنید و نگه دارید، و روی آن مرتب کار کنید و درگیرش باقی بمانید. بهترین روش برای ایجاد یک کمپین موفقیت و قدرتمند بازاریابی این است که ایده داشته باشید و آن را حفظ کنید. این بدان معنا نیست که آهنگ حرکت همیشه یکسان باقی خواهد ماند، بلکه به مرور زمان، یک حساب رسانه‌های اجتماعی محکم و یکدست با ایده مشخص، پدیدار خواهد شد. همه چیز را بخوانید. هنگامی که مطلبی به نظر غیر مفید آمد از آن بگذرید. به قول کسی، افراد موفق، راه‌شان را با موفقیت شروع نکرده‌اند – آنها موفق هستند چون تلاش زیادی کرده‌اند؛ کار زیادی انجام داده‌اند. به دنبال کردن مردم در تویتر و اینستاگرام ادامه بدهید، همچنان بنویسید، بخوانید و چیزهایی را به هم پیوند بدهید که در دراز مدت منفعت زیادی را به همراه می‌آورند.

برای مشاوه و مشورت در خصوص شبکه های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ با ما در تماس باشید

خدمات مرتبط


مشاوره رایگان


لیست مقالات