AyanoTarh

7 راهکار برای بهینه سازی در هزینه تبلیغات و سود آوری بیشتر

تبلیغات هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری ست، این یک شعار بسیار زیباست ولی چگونه می توان با کمترین هزیته بیشترین سرمایه گذاری را کرد.

در اینجا ما به شما نکاتی را می گوییم که گاها به صورت کامل رایگان و در بقیه موارد با کمترین هزینه می توانید تبلیغاتی موثر را برای کسب و کار خود داشته باشید.

1-   اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید پیدا کردن نقاط قوت خود نسبت به رقبا و پررنگ کردن آنهاست. سعی کنید بسیار جذاب و گیرا وهمچنین به طور کامل خود را معرفی کنید. نیاز مردم به کسب و کارتان و دغدغه های موجود در راستای کالا یا خدمت خود را نمایش دهید و به مردم این نکته را القا کنید که به محصول یا کالای شما نیاز دارند.

 

2-   در قدم بعدی داشتن وبسایت امری ضروری است. اگر تاکنون اقدام به طراحی سایت نکرده اید پس عجله کنید. دردنیای امروزی وقتی در گوگل اثری از شما نباشد بدین معنی است که وجود خارجی ندارید. وبسایت این امکان را به شما می دهد که بتوانید بدون محدودیت و به صورت رایگان تبلیغ کنید و اطلاعات خود را به نمایش عموم بگذارید. اگر برای طراحی سایت بودجه کافی ندارید می توانید با سایت های رایگان اطلاعات مشاغل شروع کنید و سپس برای خود سایت اختصاصی طراحی کنید. البته به این نکته توجه کنید که تبلیغ در سایت های مشاغل در عین مزیت معایبی هم برای شما دارد از جمله این که شما در اکثر موارد قادر به ویرایش اطلاعات خود نیستید و اگر آدرس یا شماره تماستان تغییر کند عملا بلا استفاده است. همچنین تبلیغ شما به صورت مجزا و با دسته بندی در معرض نمایش قرار نمیگیرد.

 

3-   امروزه استفاده از فضاهای مجازی بخصوص سوشیال مدیاها برای تبلیغات رایگان بسیار مفید است زیرا افراد مختلف جامعه ساعات زیادی از روز خود را در شبکه های اجتماعی به سر میرند پس این می تواند یک فرصت مناسب برای شما محسوب گردد. پس حتما کسب و کار خود را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید و برای خود صفحاتی در اینستاگرام، تلگرام، لینکدین، گوگل پلاس و ... داشته باشید. تبلیغات در اینستاگرام نیازمند رعایت اصولی است که ابتدا باید آن را مورد توجه قرار دهید.

4-   از کاتالوگ های جذاب برای معرفی محصول و خدمات خود استفاده کنید. می توانید کاتالوگ های خود را به صورت فایل PDF درآورید و برای مشتریان خود ارسال کنید. در این حالت ازهزینه چاپ کاتالوگ صرفنظر کرده اید و همیشه تعداد زیادی کاتالوگ پخش نشده در انبار خود و یا کاتالوگ بلااستفاده دست مشتریان خود ندارید و هر لحظه تغییرات را می توانید به مشتریان خود اطلاع داده و کاتالوگ جدید را برایشان ارسال کنید. همچنین می توانید کاتالوگ خود را در اپلیکیشن هایی مثل کاتالوگ آنلاین قرار دهید

 

5-   یکی دیگر از نکات قابل توجه داشتن کارت ویزیت کارامد و گویا است. سعی کنید از طراحی مناسب کسب و کارتان برای کارت ویزیت و ملحقات آن استفاده کنید و نیز به جای اینکه فقط شماره تماس را بر روی کارت خود قرار دهید اطلاعات دیگر نظیر آدرس وبسایت و شبکه های اجتماعی را نیز بر روی کارت درج کنید.  

 

6-   محل کار خود را مملو از تبلیغات خود کنید. با توجه به اینکه تبلیغ در محل کار خودتان هیچ هزینه ای برایتان ندارد و در عمل می تواند در دید مردم بهتر جلوه کند. هر چه بیشتر دیده شوید بیشتر در ذهن ها جای می گیرید. پس حتما در محیط خارجی محل کارتان تابلویی بزرگ نصب کنید و همچنین در محیط داخلی از تابلوها و تصاویر و کاتالوگ هایتان استفاده کنید.

 

7-   یکسان سازی ها نیز می تواند نقش مهمی در تبلیغات شما داشته باشد مثلا استفاده از لباس های فرم در محیط کار که دارای تبلیغ اسمی شما باشد و یا استفاده از بسته بندی محصول به صورت منحصر به فرد با نامتان بر روی بسته بندی و همچنین استفاده از تبلیغ بر روی خودروهای ارسالی محصول و نیز استفاده از فاکتورهایی که نامتان به خوبی و وضوح نمایش داده شده باشد.

خدمات مرتبط


مشاوره رایگان


لیست مقالات