AyanoTarh

مقـالات علمی

مقاله های علمی درباره بازاریابی دیجیتال، رسانه های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ

در حال دیدن آرشیو هستید : 2018

مدیریت اینستاگرام با دانستن اصطلاحات و واژگان اینستاگرام

امروزه اینستاگرام با بیش از1 میلیارد کاربر در جهان که حدود ۲۰ میلیون کاربر آن ایرانی هستند به یکی از محبوبترین شبکه‌های اجتماعی در بین ایرانیان تبدیل شده است که این امر پس از منسوخ شدن شبکه هایی همچون وایبر و ویچت و همچنین فیلترینگ برخی شبکه های اجتماعی همچون تلگرام بیشتر به چشم می خورد. این روزها جهان در نوار نور در حرکت است و همه فعالیت ها با سرعت نور در حال گذرند و عکس و ویدیو از سریع‌ترین قالب هایی هستند که توسط کاربران دیده می‌شوند و همین سرعت در دیده شدن تصاویر نسبت به متون یکی از دلایل عمدۀ جذابیت این شبکۀ اجتماعی است .


تاریخ : 2018.11.28

دسته بندی ها : اینستاگرام

قابلیت های جدید اینستاگرام در مورد هشتگ ها

در مقالات قبلی در مورد هشتگ گذاری در اینستاگرام و فواید آنها صحبت کردیم، همچنین مواردی که نباید از آنها استفاده کرد را اشاره کردیم.


تاریخ : 2018.11.28

دسته بندی ها : اینستاگرام

کمپین تبلیغاتی اینستاگرامی، راهی برای فروش بیشتر یا هدر دادن وقت و سرمایه !

یکی از بزرگترین فرصت هایی که در شبکه های اجتماعی ایجاد شده، اجرای کمپین تبلیغاتی اینستاگرام است. همانطور که می دانید امروزه شبکه‏‌های اجتماعی سهم به سزایی در بازاریابی دیجیتال دارند، با همه‏ گیر شدن تلفن‌‏های همراه هوشمند و راهیابی اپلیکیشن‏‌ها و برنامه‌‏های کاربردی در زندگی روزمره این نقش پررنگ تر نیز شده است.


تاریخ : 2018.11.04

دسته بندی ها : دیجیتال مارکتینگ

اینگیجمنت چیست و چطور می توان آن را افزایش داد

در یک جمله کوتاه اگر بخواهیم بگوییم به میزان درگیر شدن فالوورها با محتوای تولیدی در صفحه اینگیجمنت می گوییم .


تاریخ : 2018.10.28

دسته بندی ها : اینستاگرام

بهترین روش برای دیده شدن در بخش اکسپلور اینستاگرام (قسمت دوم)

در قسمت اول مقاله "بهترین روش برای دیده شدن در بخش اکسپلور اینستاگرام " در مورد الگوریتم جدید اکسپلور اینستاگرام و ارتباط بین افزایش Engagement با دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام  مطالبی و موارد مفید مطرح شد. در ادامه روش ها و تکنیک های دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام را با هم میبینیم.


تاریخ : 2018.10.21

دسته بندی ها : اینستاگرام

بهترین روش برای دیده شدن در بخش اکسپلور اینستاگرام (قسمت اول)

بخش اکسپلور اینستاگرام یکی از بخش‌هایی‌ است که کمک زیادی به دیده شدن بیشتر کسب و کار شما می کند. تب Explore ، یکی از بهترین راه‌هایی‌ست که می‌تواند فالوور و ترافیک زیادی را به سمت شما روانه کند و همین مسئله موجب می گردد تا شما کسب و کار موفق تری را داشته باشید. در ادامه راه هایی برای رسیدن به اکسپلور اینستاگرام راه حل هایی داده خواهد شد.


تاریخ : 2018.10.15

7 راهکار برای بهینه سازی در هزینه تبلیغات و سود آوری بیشتر

تبلیغات هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری ست، این یک شعار بسیار زیباست ولی چگونه می توان با کمترین هزیته بیشترین سرمایه گذاری را کرد.


تاریخ : 2018.10.07

دسته بندی ها : دیجیتال مارکتینگ

5 ایده ناب برای تولید محتوای اینستاگرام و 5 تکنیک مهم برای اجرای آنها

تولید محتوای اینستاگرام که یک شبکه اجتماعی همگانی است می تواند برای صفحات شخصی باشد مثل تولید فیلم و عکس از اتفاقات روزانه زندگی، یا اینکه تولید محتوای اینستاگرام در جهت مدیریت صفحات اینستاگرام تجاری باشد؛ با توجه به اینکه این نوع محتوا اینستاگرامی به عنوان یکی از استراتژی های بازاریابی دیجیتال یعنی همان "بازاریابی محتوا" استفاده می شود بسیار مهم هستند.


تاریخ : 2018.09.23

دسته بندی ها : اینستاگرام

5 عامل موثر در آینده شبکه های اجتماعی که بر روی دیجیتال مارکتینگ تاثیر می گذارد

در دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing)، رسانه های اجتماعی تبدیل به یکی از مهم ترین ابزارهای تبلیغاتی برای انواع کالاها و خدمات مختلف شده اند. زمان زیادی است که شبکه های اجتماعی هم برای پیدا کردن کالا یا خدمات مورد جستجوی مردم قرار می گیرند. به همین دلیل امروزه بازاریابی شبکه های اجتماعی نقش بسیار مهمی در رسیدن به اهداف استراتژیک فروش و نرخ تبدیل به مشتری (Conversion Rate) در دیجتال مارکتینگ دارد.


تاریخ : 2018.09.16

دسته بندی ها : دیجیتال مارکتینگ

10 نکته کلیدی در هشتگ گذاری صفحه اینستاگرام تجاری و تاثیرات آن در موفقیت بازاریابی دیجیتال کسب و کار

همانظور که می دانید امروزه یکی از راه های مدیریت صفحه اینستاگرام و افزایش فالورمدیریت هشتگ هاست، پس برای تبدیل شدن به یک برند موفق و افزایش فروش از طریق اینستاگرام باید اصولی را رعایت کنید ، در این مقاله سعی کردیم 10 نکته طلایی در هشتگ گذاری را آموزش دهیم.
هشتگ گذاری صحیح در اینستاگرام میتواند فالوورهای شما را افزایش داده و در نتیجه باعث افزایش فروش شما و یا محبوب تر شدن برند شما گردد.


تاریخ : 2018.09.09

اهمیت اصول بازاریابی دیجیتال در مدیریت صفحه اینستاگرام تجاری برای افزایش فروش!

مدیریت صفحه اینستاگرام بسیار پر اهمیت است چرا که امروزه اینستاگرام یکی از مهمترین شبکه های اجتماعی در ایران است. بازاریابی و تبلیغات در این شبکه اجتماعی پر بازدیدی که حدود 20 میلیون کاربر فعال در ایران دارد، یک گزینه مناسب ویکی از الزامات دنیای بازاریابی دیجیتال است.


تاریخ : 2018.09.02

دسته بندی ها : اینستاگرام

13 روش رایگان افزایش فالوور واقعی و منطقی صفحه اینستاگرام تجاری

همانطور که می دانید در حال حاضر صفحه اینستاگرام به یکی از شبکه های اجتماعی پر طرفدار و محبوب تبدیل شده است، این نکته بسیار مهم است که هر کسب و کار بتواند در صفحه اینستاگرام تجاری خود با مخاطبانش ارتباط موثر برقرار کند.


تاریخ : 2018.08.26

دسته بندی ها : اینستاگرام

7 توصیه برای مدیریت صفحه اینستاگرام تجاری، از طرف یک متخصص!

شما حتما از حضور در اینستاگرام اهداف مشخصی دارید که این اهداف می توانند؛  شهرت بین مردم یعنی داشتن یک برند مطرح و موفق و یا رونق کسب و کار، فروش بیشتر و جذب بیشتر و بهتر مشتری برای کسب و کارتان است .


تاریخ : 2018.08.19

دسته بندی ها : اینستاگرام

دیجیتال مارکتینگ چیست

دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) مجموعه فعالیت هایی هستند که برای تبلیغ محصولات و خدمات با استفاده از ابزارهای دیجیتالی صورت می گیرد


تاریخ : 2018.06.19

دسته بندی ها : دیجیتال مارکتینگ

اشتباهاتی در وب سایت ها که بعد از بررسی محتوا به دست آمده اند:

 اشتباه اول : عدم وجود  (Call to action (CTA

در برخی از سایت ها افراد هیچ توجهی به call to action (فراخوان اقدام به عمل واضح ) ندارند . صفحاتی که بر روی سایت شما قرار دارند برای بازدیدکنندگان باید هدف واضح و روشنی داشته باشد . 


تاریخ : 2018.06.17

دسته بندی ها : مدیریت محتوای دیجیتال

محتوای تعاملی چیست

محتوای تعاملی یکی از انواع محتوا است که برای توسعه دادن به استراتژی دیجیتال مارکتینگ کسب و کار استفاده می شود و مخاطب به سادگی با آن ارتباط برقرار می کند . این محتوا قادر است بهترین اثرگذاری را روی مخاطب بگذارد و نیازش را برطرف سازد .


تاریخ : 2018.06.15

دسته بندی ها : مدیریت محتوای دیجیتال

چه استراتژی برای تولید محتوا دارید؟

کارایی و اهمیت بازاریابی و تولید محتوا امری ثابت شده برای همه است که نمی توان آن را از پروسه جذب مخاطب و تبدیل آن به مشتری جدا کرد . این امر موجب تحولات مثبت و به روز شدن کسب و کار شما می گردد. تحقیقات نشان می دهد که تصمیم گیرندگان اصلی در زمینه تجارت مایل هستند که اطلاعات مختلف از شرکت مد نظر خود را از طریق مقالات به دست آورند . در تکنیک های دیجیتال مارکتینگ وارد شدن به بازاریابی محتوا بدون داشتن اطالاعات لازم طبیعتا می تواند تاثیرات منفی هم بر کسب و کار شما داشته باشد .


تاریخ : 2018.06.14

دسته بندی ها : مدیریت محتوای دیجیتال

راه صحیح بازاریابی محتوایی :

گام اول: تعیین استراتژی مد نظر در بازاریابی محتوایی

استراتژی تعاریف مختلفی می تواند داشته باشد . می توان آن را یک الگو برای مسیر نامید یا نوعی الگوریتم ، یا می توان آن را نوعی دیدگاه یا طرز تفکر که موجب درک بهتر از مساله مدنظر است و یا آن را به نوعی  عملیات آگاهانه و با برنامه ریزی در برابر رقیبان دانست . استراتژی محتوا در واقع مجموعه ای از این تعاریف را شامل می شود ، استراتژی محتوا یک دید روشن و آگاهانه از مخاطبان، طراحی یک ایده نو و خلاقانه و در عین حال منحصر به‌ فرد برای رفع نیاز و جذب مخاطبان جدید و همچنین نگارش یک برنامه‌ی کلی برای تولید محتوا و مدیریت آن است.


تاریخ : 2018.06.12

دسته بندی ها : مدیریت محتوای دیجیتال

دلیل نیاز کسب ‌وکارها به بازاریابی محتوایی

۱) محتوا، ارتباط ایجاد کرده و این ارتباط اولین دانه زنجیر اعتمادسازی برای برندهاست

محتوا موجب برقراری ارتباط بین شما و مخاطبان می شود و چنانچه بتوانید ارتباط خود را به درستی و در جهتی مناسب هدایت کنید باعث اعتماد مخاطبانش خواهد شد. امروزه افراد پیشرفت بسیاری کرده اند و با جملات و شعارهای تو خالی فریب نمی‌خورد، شفافیت و بها دادن اهمیت بیشتری دارد و بسیار ارزشمندتر است و بهترین راه ساخت آن‌ها تعیین استراتژی و تولیدمحتوای صحیح است.


تاریخ : 2018.06.10

دسته بندی ها : دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محتوایی چیست؟

واژه‌ی “بازاریابی محتوایی” به نوعی ذهنیت‌ها را به سمت وبلاگ‌ها، رسانه‌های اجتماعی و ویدیوهای ویروسی می کشاند  قبل از به وجود آمدن اینترنت و حتی خیلی قبل تر از اختراع وسایلی همچون تلفن همراه و رایانه ، غارنشینان با نقاشی روی دیواره‌ها در حال تولید محتوا بودند. محتوا از نیازهای اولیه‌ی بشریت بوده که به وسیله‌ی آن با هم ارتباط برقرار می کردند ، به مسائل مختلف ارزش می دادند و طرح زندگی ایده ال تر و بهتر را تصویر می کردند تا بتوانند از دنیای زیباتری بهره برده و لذت ببرند .


تاریخ : 2018.06.07

دسته بندی ها : دیجیتال مارکتینگ

7 ارائه دهنده برتر سرویس های ایمیل مارکتینگ

دلیل انتخاب بهترین سرویس بازاریابی ایمیل چیست ؟

یک سرویس بازاریابی ایمیل خوب به شما این امکان را می دهد مخاطبین خود را مدیریت کنید، کاربران را به چند گروه تقسیم کرده و عملکرد  ایمیل های ارسالی خود را پیگیری کنید و گزارش های مناسبی از فعالیت ها تهیه کنید.نکته بسیار مهم این است که سرویس خوب تضمین می کند ایمیل‌های شما وارد پوشه spam نشود.


تاریخ : 2018.06.05

دسته بندی ها : دیجیتال مارکتینگ

7 راهکار دیجیتال مارکتینگ و ابزار بازاریابی اینترنتی برای افزایش درآمد

در دنیای دیجیتال مارکتینگ ابزارهای زیادی وجود دارد که شاید کارکردن با همه آنها برای کسب و کارها ضروری نباشد، اما ابزارهایی وجود دارند که جزو اصول دیجیتال مارکتینگ هستند، این 7 مورد از آن دسته هستند که جهت آشنایی بیشتر در مورد این ابزارها صحبت  میکنیم


تاریخ : 2018.06.03

دسته بندی ها : دیجیتال مارکتینگ