AyanoTarh

5 ایده ناب برای تولید محتوای اینستاگرام و 5 تکنیک مهم برای اجرای آنها

تولید محتوای اینستاگرام که یک شبکه اجتماعی همگانی است می تواند برای صفحات شخصی باشد مثل تولید فیلم و عکس از اتفاقات روزانه زندگی، یا اینکه تولید محتوای اینستاگرام در جهت مدیریت صفحات اینستاگرام تجاری باشد؛ با توجه به اینکه این نوع محتوا اینستاگرامی به عنوان یکی از استراتژی های بازاریابی دیجیتال یعنی همان "بازاریابی محتوا" استفاده می شود بسیار مهم هستند.

تولید محتوا اینستاگرام تجاری نیازمند دقت و مهارت است، زیرا تولید محتوای نامناسب می تواند مخاطبان را از شما دور کند و به برند شما و محبوبیت شما در شبکه های اجتماعی آسیب برساند که این اصلا برایتان خوب نیست.

تولید محتوا در گذشته، قبل از به وجود آمدن شبکه های اجتماعی و گرایش اکثریت مردم به آنها فقط مختص نویسندگان و خبرنگاران بود، اما امروزه با ابزارهای پیشرفته و عمومی مانند موبایل های هوشمند که برای همه قابل دسترس شده است، اکثر مردم به نوعی درگیر آن شده اند.

به این مساله دقت کنید که اگر در چندین شبکه اجتماعی فعالیت دارید تولید محتوا برای هر کدام ممکن است متفاوت باشد. این مقاله در خصوص تولید محتوای اینستاگرام صحبت شده، اینستاگرام، یک شبکه اجتماعی عمومی بصری است پس باید پست های شما در قالب عکس، ویدئو و یا عکس نوشته باشد و همچنین محتوای آن عمومی و مناسب اکثریت مردم باشد.

اما بطور مثال اگر برای شبکه اجتماعی لینکدین که یک شبکه اجتماعی کسب و کار حرفه ای است تولید محتوا می کنید، باید محتوای تولیدی حرفه ای تر و مناسب حرفه ای ها باشد تا توان رقابت با سایر رقیبانتان در این شبکه اجتماعی را داشته باشد و یا شبکه هایی مثل تلگرام یا واتساپ که بیشتر قالب نوشتاری بصری دارد و متن ها کمک بیشتری در جذب مخاطبانتان می تواند داشته باشد. پس به این نکته توجه کنید که هر محتوایی را نمی توانید تولید و ارسال کنید و باید به دقت بررسی کنید.

در ادامه 5 ایده ناب برای تولید محتوای اینستاگرامی را می آوریم و سپس به تکنیک هایی در خصوص چگونگی منتشر کردن و ساخت این محتوا بیان می کنیم پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

5 ایده ناب برای تولید محتوای اینستاگرام :

1) یکی از راه هایی که می توانید درتولید محتوای اینستاگرام استفاده کنید، تولید کنید گزارش و مصاحبه است که این محتوا بصورت اختصاصی برای شما تولید شده است. این مصاحبه ها می تواند با افراد مشهوری که از کسب و کار شما بازدید کرده اند یا به نوعی با کسب و کارتان در ارتباط هستند باشد و یا مصاحبه با کارمندان شرکت در رابطه با کارشان باشد. این نوع محتوا را درسته کم نگیرید.

2) راه دوم تولید محتوای جذاب و اختصاصی پشت صحنه های کاری شما است. شما می توانید برای تولید محتوای اینستاگرام از مراحل تولید محصول خود یا روند خدمات رسانی خود محتواهایی شامل عکس و فیلم تهیه و تولید کنید. این کار به شدت حس نزدیکی برای مخاطبین شما در صفحه اینستاگرام ایجاد میکند و این مشترکین اعتماد بیشتری به محصول یا خدمات شما خواهند داشت. ( این نوع محتوا ترجیحا به صورت پست های موقتی لایو و استوری اجرا می شود.)

3) یکی دیگر از راه های تولید محتوای اینستاگرامی، استفاده از نظرسنجی ها است. با این کار با یک تیر دو نشان زده اید، هم محتوای اختصاصی برای خود ایجاد کرده اید و هم مخاطبان و مشتریان خود را در فعالیت در صفحه اینستاگرام خود تشویق کرده اید ( این کار نوعی CTA است که هم درگیری "Engagement " را بالا می برد هم متوجه می شوید که مخاطب چه نیازهایی دارد و چگونه می توان او را راضی تر نگه داشت. )

4) با استفاده از ابزارهای حرفه ای ادیت عکس و یک طراح حرفه ای می توانید عکس هایی زیبا و منحصر بفرد با مفاهیم مختلف تولید کنید.این نوع محتوای اینستاگرامی این امکان را میدهد تا مخاطب بیشتر جذب رنگ و لعاب تصاویر شما شوند، که همین محتوای تولیدی می تواند شما را از رقبایتان یک گام جلوتر بیندازد.

برای آگاهی بیشتر در خصوص تولید محتوای تعاملی مقاله ما را در همین زمینه مطالعه فرمائید

5) توجه به گروه اصلی مخاطبان، برای تولید محتوای اینستاگرام به نوع مخاطبانتان توجه کنید.هر صفحه اینستاگرام دارای هویت خاصی است که به واسته همین هویت مخاطبانی را به خود جذب کرده است. برای مدیریت صفحه اینستاگرام تجاری خود و تولید محتوای موثر، محتوای شما باید با هویتتان سازگار باشد. برای اینکه اکثریت مخاطبان خود را از نظر سن، جنسیت، محل زندگی، علایق و .... راضی نگه دارید باید محتوایی تولید کنید که آنها بخاطر آن شما را دنبال می کنند.

اگر اکثریت مخاطبان شما بانوان هستند پس محتوای خود را به سمت علایق آنها سوق دهید و یا اگر اکثریت مخاطبانتان را نوجوانان تشکیل می دهند به دنبال ایجاد محتواهای سرگرم کننده ای برای صفحه خود باشید تا آنها را بیشتر جذب کنید. خلاقیت شما در تولید محتوا برای صفحه تجاری اینجاست که این محتوا هارا به نحوی به محصولات خود مرتبط کنید که مخاطب از زیادی تبلیغات در صفحه شما زده نشود و شما را ترک نکند.

برای ساخت حرفه ای هرکدام از این محتوا ها از ما کمک بگیرید

تکنیک های تولید محتوای اینستاگرام بصورت خلاصه:

1) کیفیت :

برای تولید محتوای خوب برنامه ریزی کنید، برای این کار ابتدا فهرستی از ایده های مختلف تهیه کنید. این کار نه تنها برای کسانی که مشکل تولید محتوا دارند بلکه به برای متخصصین هم راهکاری مناسب می باشد. داشتن یک تقویم محتوایی به شما این امکان را می دهد تا بهترین محتواها را با تنوع و به صورت کارامد برنامه ریزی کنید.

در این خصوص مقاله استراتژی تولید محتوای مارا مطالعه بفرمایید

کیفیت مهمترین نکته در تولید محتواهای اینستاگرامی است. برای مخاطبان خود ارزش قائل شوید و بهترین ها را در اختیار آنها بگذارید تا هم توجه بیشتری به شما داشته باشند و هم پست های شما را دنبال کنند.

برای تولید محتوا در اینستاگرام سعی کنید از ابزارهای حرفه ای و یا یک تیم حرفه ای استفاده کنید. تصاویر و کلیچ های خوب و حرفه ای قادر هستند تمامی احساسات را به مخاطب القا کنند پس تا جایی که می توانید این کار را به بهترین نحو انجام دهید، برای این کار هزینه کنید و از هزینه کردن در این راه نترسید زیرا تمامی این هزینه ها با سیل مشتری هایی که از این طریق بدست می آورید پاسخ داده خواهد شد.

یکی از نکات مهم در کیفیت سایز ویدئو و عکس است که بهتر است به صورت مربعی و fullHD باشد یعنی 1080*1080 این بهترین اندازه برای پست اینستاگرامی است.

2) استفاده از قالب مشخص :

استفاده از قالب مشخص در محتوای تولیدی شما نقش بسزایی دارد. این قالب مانند لباس تن شخصیت اولیه در نگاه اول صفحه اینستاگرام تجاری شماست. سعی کنید صفحه اینستاگرام خود را به نوعی تجاری سازی کنید تا هر کس در هر جایی پستی از شما دید، ناخوداگاه به یاد برند شما بیفتد. با دسته بندی پست ها و استفاده از قالب خاص برای هر محتوا صفحه اینستاگرام تجاری خود را مرتب کنید تا مخاطب به راحتی محتوای مورد نیاز خود را بیابد.

3) استفاده از ایده های جدید و خلاقانه :

ایده های نو به مراتب توجه بیشتری را به خود جلب می کند سعی کنید برای تولید محتوای اینستاگرام، تا حد امکان از ایده های تکراری، قدیمی و کپی شده استفاده نکنید. این کار می تواند باعث شود مخاطبان شما نسبت به شما دلسرد شده و شما را ترک نماید و گاهی نیز موجب بی اعتمادی آنها نسبت به شما می گردد.

4) استفاده از کپشن :

استفاده از کپشن های خاص و مرتبط یکی دیگر از تکنیک های تولید محتوای مناسب است. اگر قصد تولید عکس نوشته دارید تمامی توضیحات خود را داخل عکس قرار ندهید سعی کنید تیتر اصلی و توضیح کوتاهی را در بر داشته باشد و ادامه توضیحات را در زیر پست به صورت کپشن قرار دهید. نوشتن متن مناسب در کپشن نیز خود در راس کارهایی است که برای تولید محتوا باید انجام دهید

5) استفاده از هشتگ :

سعی کنید اگر تصویر یا ویدئویی را منتشر میکنید به بهترین نحو منظورتان را از ارسال آن در کپشن قرار دهید تا موجب گمراهی مخاطبان و یا سواستفاده برخی از رقبا نگردد

آخرین نکته که حائز اهمیت است هشتگ گذاری مناسب است. برای هر پستی از هشتگ های مرتبط استفاده کنید. سعی کنید از دو نوع هشتگ در هر پست استفاده کنید هم هشتگ های ترند و هم هشتگ های اختصاصی تر. این کار موجب می شود پست شما در اولین لحظات ارسال توسط هشتگ های ترند بازدید خوبی داشته باشد و پس از آن توسط هشتگ های دیگرتان توسط مخاطبان خاص تر مورد بازدید قرار گیرد. همچنین از هشتگ های برند خود نیز در زیر همه پست هایتان استفاده کنید این کار موجب می شود تا بیشتر شناخته شوید و پست هایتان به نوعی دسته بندی و شخصی سازی شود.

به امید موفقیت همه کسب و کارهای ایرانی

تیم تولید محتوای آریانوطرح

خدمات مرتبط


مشاوره رایگان


لیست مقالات