AyanoTarh

7 راهکار دیجیتال مارکتینگ و ابزار بازاریابی اینترنتی برای افزایش درآمد

در دنیای دیجیتال مارکتینگ ابزارهای زیادی وجود دارد که شاید کارکردن با همه آنها برای کسب و کارها ضروری نباشد، اما ابزارهایی وجود دارند که جزو اصول دیجیتال مارکتینگ هستند، این 7 مورد از آن دسته هستند که جهت آشنایی بیشتر در مورد این ابزارها صحبت  میکنیم

1.بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو (SEO)

یکی از بهترین روش های بازاریابی دیجیتال که رقابت بسیاری در آن وجو دارد سئو است. با بهینه سازی سایت خود برای موتورهای جست و جو می توانید هدفمند ترین مخاطبین را داشته باشید. مخاطبی که به دنبال خدمات و محصولات شما می گردد هدفمندترین مخاطب شما خواهد بود. چون با توجه به نیازش شما را انتخاب می کند.

با بهینه سازی داخلی و خارجی سایت (بهینه سازی قالب سایت، سرعت سایت، مسائل تکنیکی و تولید محتوای سئو شده و توزیع آن) سایت خود را برای موتورهای جست و جو بهینه کرده تا وب سایت شما زودتر از رقبایتان در معرض دید مخاطبانتان قرار دهد

2.بازاریابی محتوا (Content Marketing)

بازاریابی محتوا یکی از بهترین ابزارهاست که مناسب برای همه ی کسب و کارهای آنلاین با هر سرمایه و بودجه ای است. چه کسب و کار اینترنتی شما کوچک باشد و چه بزرگ، سرمایه ای برای تبلیغات اینترنتی خود دارید یا نه! در این بازاریابی با توجه به نیاز مخاطب می توان برای رفع نیازش محتوایی مناسب تولید کرد . با نوشتن یک مقاله یا یک ویدئوی آموزشی هم می توان نیاز مخاطب را بر طرف کرد.

در واقع در این روش محتوای تولیدی شما مثل یک قلاب عمل می کند. با تولید محتوای آموزشی مورد نیاز مخاطبان می توانید آن ها را به مشتریان خود تبدیل کنید. ابتدا با محتوای رایگان شما نیازشان بر طرف می شود و بعد از اعتماد به شما خواهان محصولات و خدمات پولی شما که به محتواهای آموزشی که قرار دادید ارتباط دارد می شوند.

بازاریابی محتوا زیر مجموعه ای از بازاریابی درونگرا است. در این نوع بازاریابی دیگر نیازی نیست به دنبال مشتری بگردید و وقت خود را صرف قانع کردن آنها تا از محصولات شما استفاده کنند. بلکه مشتری با میل خویش به سمت شما آمده و خواستار محصولات و خدمات شما می شود.

3.شبکه های اجتماعی (Social Media)

یکی از به روز ترین و تاثیر گذار ترین ابزارها در دیجیتال مارکتینگ شبکه های اجتماعی هستند. امروزه اکثر افراد از تلفن همراهشان برای رفع نیاز یا گشت و گذار در اینترنت استفاده می کنندکه موجب شده بیشتر وقت خود را در شبکه های اجتماعی بگذرانند

در شرایط جاری راه اندازی کمپین های تبلیغاتی ویروسی بالاترین بازدهی را برای کسب و کارهای مختلف پدید آورده اند . بسیاری از افراد با کسب و کارهایی که حتی سایت  هم ندارند به صورت کاملا رایگان توسط شبکه های اجتماعی محبوب در بین مردم ، درآمد های بالایی را کسب می کنند . از خانمی که در منزل خود کیک می پزد گرفته تا فردی که توی کار پرورش زالو است. هر کسی می تواند از شبکه های اجتماعی برای درآمد زائی خود استفاده کند.

شبکه های اجتماعی یکی از بهترین روش هایی است که می توان برای بازاریابی دیجیتالی از آن استفاده کنیم . پتانسیلی که در شبکه های اجتماعی برای تبلیغات وجود دارد شاید در هیچ کدام از رسانه ها وجود نداشته باشد.

4.بازاریابی ایمیلی (Email Marketing)

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی از طریق ایمیل ابزاری است که اکثر کسب و کارهای موفق از آن بهره گرفته اند

در حقیقت بازاریابی با ایمیل ابزاری است که موفقیت در هر کسب و کار آنلاینی را تضمین می کند. با ایمیل مارکتینگ می توان مخاطبان بیشتری را به مشتریان وفادار تبدیل کرد ایمیل هایی که سایت های بزرگ آخر هفته ها برای شما ارسال می کنند گواه این مساله است

ایمیل مارکتینگ برای هر کسب و کاری با هر بودجه ای مناسب است. بدون هیچ هزینه ای از این روش بازاریابی اینترنتی می توانید استفاده کنید. همین مساله موجب شده مورد توجه بسیاری از کسب و کارهای آنلاین قرار بگیرد.

ایمیل مارکتینگ مناسب ترین ابزار برای رابطه سازی است به این معنا که شما فقط از طریق ایمیل پیشنهاد های ویژه خود را به کاربران سایت می دهید و آن ها دوباره به سایت شما سر میزنند ایمیل ابزاری است که هیچ شبکه اجتماعی محبوبی نمی تواند جایش را بگیرد. همه شبکه های اجتماعی حتی محبوب ترین آنها روزی نابود خواهند شد.

با ایمیل مارکتینگ می توانید فروش های بی نظیری را در همان لحظات ابتدایی که کاربر تازه با سایت شما آشنا شده است ایجاد کنید و یا با ارائه تخفیف مخاطب را مجاب به خرید کنید .

5.بازاریابی ویدئویی (Video Marketing)

اگر همین الان به سایت آپارات سر بزنید و ویدئوهای تبلیغاتی که در آن وجود دارد را ببینید بیشتر متوجه اهمیت این نوع بازاریابی می شوید .اکثر افراد دیدن ویدئو را به خواندن مقالات طولانی ترجیح می دهند . ویدئو ها تاثیر گذاری خیلی بیشتری را روی مخاطبان نسبت به دیگر فرمت های محتوایی می گذارند.

ویدئو مارکتینگ ابزاری است در بازاریابی دیجیتال که بیشترین تاثیر گذاری را بر روی مخاطبان خود می گذارد. یکی از بهترین ابزارها در بازاریابی محتوا ویدئو مارکتینگ است. تا چند سال گذشته کمتر کسی علاقه به دیدن ویدئو ها داشت. اما امروزه هر کسی به اینترنت پر سرعت دسترسی دارد . با توجه به عوض شدن سلیقه ها افراد دیدن ویدئو را به خواندن متون طولانی ترجیح می دهند.

در دیجیتال مارکتینگ زمانی که شما ویدئوهای تاثیر گذار تبلیغاتی را بتوانید بسازید خیلی راحت تر می توانید مخاطبان زیادی را به کسب و کارتان علاقه مند کنید.

6.بازاریابی چریکی (Guerrilla Marketing)

بازاریابی چریکی یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک و نوپا است. این کسب و کارها نمی تواند هزینه سنگین تبلیغات اینترنتی یا سنتی را بدهند

در این نوع بازاریابی سعی می شود با کمترین هزینه بیشترین بازدهی را دریافت کرد. کسب و کارهایی که در ابتدای کار خود هستند یا بسیار کوچکند نمی توانند در همان ابتدا با رقبایش مقابله کنند.پس به جای هزینه کردن های اضافی باید ایده خوبی داشته باشند تا با استفاده از استراتژی ها و ابزارهای ارزان قیمت بیشترین بازدهی را دریافت کنند.

یکی از اهداف این بازاریابی بها دادن و سرمایه گذاری روی مشتریان قدیمی به جای گشتن به دنبال مشتریان جدید است از مشتریان می توان برای جذب مشتریان جدید استفاده کرد. یعنی توسط مردم و بدون پرداخت هیچ هزینه ای تبلیغات کنید.

در بازاریابی چریکی مهم نیست مردم درباره شما چه می گویند، مهم این است اسم شما دهان به دهان پخش شده است.

7.تبلیغات اینترنتی (Internet advertisement)

تبلیغات هزینه دار اینترنتی انواع گوناگونی دارد. یکی از اثر بخش ترین تبلیغات اینترنتی، تبلیغات کلیکی در گوگل است. از طریق تبلیغات گوگل هر سایتی می تواند یک شبه رتبه یک گوگل شود و خیلی زود نتیجه خوبی از آن دریافت کند. این روش بیشتر برای کسانی مناسب است که مشکلی بابت هزینه های تبلیغاتی ندارند و خیلی سریع می خواهند به بهره برداری برسند

از دیگر نمونه های تبلیغات دیجیتال تبلیغات کلیکی در سایت های پر بازدید است. یکی از شرکت هایی که از قدیم تا به امروز تبلیغات این چنین را در دنیای مجازی انجام داده شرکت صباویژن است. در این روش تبلیغاتی با توجه به موضوع تبلیغ خود به صورت هوشمندانه مشخص می شود که چه زمانی و در چه مکان هایی تبلیغات شما به نمایش در آید. این تبلیغات حتی می تواند در اپلیکیشن های موبایلی نیز به نمایش در آید.

یکی از محبوب ترین روش های تبلیغات اینترنتی رپورتاژ آگهی است. رپورتاژ آگهی از جهات مختلف می تواند برایتان مفید باشد. 1) می توانید بک لینک های با کیفیت و دائمی دریافت کنید 2) از طریق لینک منبع ترافیک سایت شما بالا می رود. 3)  به برند سازی شما کمک می کند (گوگل خیلی به وجود نام برند ها در سایت های دیگر اهمیت می دهد.) 4) به سئوی سایت شما بسیار بسیار کمک می کند. خیلی از سایت ها با چند رپورتاژ صفحه اول گوگل هستند.

یکی از جدیدترین روش های تبلیغات دیجیتال ارسال پیام اعلان در اپلیکیشن های موبایلی است . در این روش پیام های اعلان به صورت نوتیفیکیشن در موبایل ها ظاهر می شود. زمانی که شما در حال استفاده از گوشی موبایل خود هستید تبلیغاتی به صورت پوش نوتیفیکیشن برای شما ظاهر می شود.که یکی از جدیدترین و بهترین روش های تبلیغات دیجیتالی است.

 

خدمات مرتبط


مشاوره رایگان


لیست مقالات