AyanoTarh

بهترین روش برای دیده شدن در بخش اکسپلور اینستاگرام (قسمت اول)

بخش اکسپلور اینستاگرام یکی از بخش‌هایی‌ است که کمک زیادی به دیده شدن بیشتر کسب و کار شما می کند. تب Explore ، یکی از بهترین راه‌هایی‌ست که می‌تواند فالوور و ترافیک زیادی را به سمت شما روانه کند و همین مسئله موجب می گردد تا شما کسب و کار موفق تری را داشته باشید. در ادامه راه هایی برای رسیدن به اکسپلور اینستاگرام راه حل هایی داده خواهد شد.

حال که اینستاگرام یکی از راههای تبلیغاتی برای کسب و کارها محسوب می شود باید روش هایی را یافت تا در اینستاگرام بیشتر دیده شویم. که همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد اکسپلور اینستاگرام یکی از بهترین هاست.

یکی دیگر از نکات مهم در این زمینه تولید محتوای مناسب، با کیفیت و پرطرفدار است. این امر موجب میگردد تا شما در اینستاگرام بین مخاطبان به اشتراک گذاشته شوید.

حال باید بررسی کنیم چگونه محتواها برای نمایش در صفحه اکسپلور اینستاگرام انتخاب می‌شوند، چگونه می‌توانید با مخاطبانتان از این راه ارتباط برقرار کنید، چگونه (Engagement) صفحه‌ی تجاری خود را افزایش داده و در نهایت کسب و کار خودتان را بهتر معرفی کنید و بیشتر دیده شوید.

اکسپلور اینستاگرام چیست :

اکسپلور اینستاگرام صفحه‌ای است که پست‌هایی از صفحات سراسر دنیا چه آن‌ها را فالو کرده باشید و چه نکرده باشید را برایتان نمایش خواهد داد. این پست‌ها طبق فعالیت‌های قبلی شما انتخاب می‌شوند اینستاگرام الگوریتم‌های خاصی برای دنبال کردن فعالیت های شما را دارد البته این الگوریتم تنها به عملکرد شما وابسته نیست، بلکه فعالیت دوستان‌تان را نیز زیر ذره بین قرار میدهد.

پست‌های نمایش داده شده در بخش اکسپلور، به این که شما چه پیج‌هایی را فالو کرده‌اید ارتباط مستقیمی ندارد برخلاف صفحه‌ی اصلی اینستاگرام که تنها پست‌های صفحاتی را نمایش می‌دهد که شما آن‌ها را فالوو کرده‌اید. الگوریتمی که برای بخش اکسپلور در نظر گرفته شده است، (کاملاً صادقانه) فعالیت‌هایی که در اینستاگرام‌ داشته‌اید را بازتاب می‌دهد.

برای دسترسی به بخش Explore، اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید. پایین صفحه چند آیکن می‌بینید. آیکنی که به شکل ذره‌بین است و بین دو آیکن خانه و علامت + قرار دارد، همان بخش اکسپلور اینستاگرام است.

گزینه اکسپلور اینستاگرام در اپلیکیشن

الگوریتم اکسپلور اینستاگرام چگونه کار می کند ؟

طبق الگوریتم های جدید اینستاگرام، زمانی که شما پست جدیدی می گذارید ابتدا به 10 درصد فالوورهای شما نمایش داده می شود و بعد از مدت 1 ساعت در صورتی که Engagement که شامل لایک، کامنت، ذخیره کردن، بازدید از ویدیو و هر چیزی که باعث درگیر سازی کاربر می شود است، به تعداد مشخص برسد، پست شما به بقیه فالوورها هم نمایش داده می شود.

یکی از روش ها، قرار دادن استوری است، با توجه به اینکه باید در یک ساعت اول، بیشترین engagement را از فالوورهای خود بگیرید، پس از گذاشتن پست، آن را به صورت استوری قرار داده و اعلام کنید که پست جدید گذاشته اید واز فالوورهای خود دعوت به بازدید از پست کنید.

Engagement به معنی هر نوع درگیری کاربران اینستاگرام چه فالور شما باشند چه نباشند با پست های شماست. که شامل مجموع لایک، کامنت، ذخیره کردن و بازدید می باشد.

دومین نکته قابل توجه، زمانبندی ارسال پست است همانطور که قبلا هم گفتیم زمانبندی پست در بازدید آن نقش بسیار مهمی دارد پس سعی کنید پست را در ساعات پر بازدید ارسال کنید تا شانس دیده شدن پست خود رو بالاتر ببرید.

در الگوریتم جدید اینستاگرام یکی از نکاتی که باید توجه ویژه ای به آن داشت، مدت زمانی که کاربر روی پست شما می گذارد این زمان تاثیر بسیاری در افزایش engagement شما دارد، گذاشتن پست هایی با کپشن هایی با محتوای خوب و طولانی ، ویدیو های جذاب و گذاشتن عکس ها به صورت آلبومی می تواند کمک زیادی به این مسئله کند

در الگوریتم جدید اینستاگرام برای بعضی از پیج های تجاری مشکلاتی به وجود آمد که یکی از مهمترین چالش ها رو با این الگوریتم پیج هایی خواهند داشت که فالوورهای فیک دارند و نکته خوب آن این است که چنین پیج هایی مجبور هستند تا محتوای با کیفیت تر و نیز کارآمدتری را تولید کنند تا بتوانند مخاطبین واقعی را جذب کنند، البته نگرانی هایی هم برای پیج هایی که به طور کامل از فالوورهای واقعی استفاده می کنند هم به وجود آمده که آن هم بهتر و بیشتر دیده شدن است و این امر تنها با افزایش engagement میسر میگردد.

در قسمت دوم این مقاله نحوه انتخاب محتوا توسط اکسپلور اینستاگرام و نیز چگونگی دیده شدن محتوایتان در این بخش را با هم بررسی می کنیم

خدمات مرتبط


مشاوره رایگان


لیست مقالات