AyanoTarh

اشتباهاتی در وب سایت ها که بعد از بررسی محتوا به دست آمده اند:

 اشتباه اول : عدم وجود  (Call to action (CTA

در برخی از سایت ها افراد هیچ توجهی به call to action (فراخوان اقدام به عمل واضح ) ندارند . صفحاتی که بر روی سایت شما قرار دارند برای بازدیدکنندگان باید هدف واضح و روشنی داشته باشد . 

یکی از اهداف که باید مشخص گردد این است که بازدیدکنندگان چه کاری را باید انجام دهند . اکثر افراد دارای سایت تجارت الکترونیک نیستند . پس به این موارد اهمیت کمتری می دهند . برای حفظ مشتری بر روی سایت خود چه باید بکنید ؟ از او انتظار دارید تا در مرحله بعد چه کاری را انجام دهد ؟ به طور مثال برای اینکه از فروشگاه دیدن کند باید شرایط را مهیا کرد . با برجسته کردن دکمه ای با عنوان " از فروشگاه ما دیدن فرمایید " می توانید این کار را انجام دهید . اگر دارای یک پست وبلاگی ساده هستید ، مقاله بعدی که باید مطالعه کند را مشخص کنید . اگر می خواهید مخاطب کتاب الکترونیکی که نوشته اید را دانلود کند باید او را به انتهای پست هدایت کنید .

اشتباه دوم: نبود محتوا برای همه مراحل سفر مشتری

بررسی و پیگیری قیف فروش در هر صفحه از مواردی است که در هنگام بررسی محتوا انجام می شود . به طور کلی مراحل قیف فروش شامل : آگاهی از برند ، ملاحظه ، خرید ، حفظ مشتری است . در برخی موارد محتوای زیادی برای جذب مشتری طراحی کرده و نوشته است . ولی برای مراحل دیگر فروش محتوایی قرار نداده است . در نتیجه منجر به حفظ مشتری نمی گردد .

اگر شما وبلاگ یا منابعی در سایت خود دارید پس برای شما مفید نخواهد بود. معمولا مراحل ملاحظه و حفظ مشتری نادیده گرفته می شود. با وجود تفاوت در چرخه خریدار برای هر محصول باز هم برای هر مرحله محتوای منحصر به فردی را باید تولید کنید . خلاصه بودن هر فاز اهمیتی نخواهد داشت . مرحله حفظ مشتری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. حفظ مشتری که در سایت خود دارید  به مراتب از جذب مشتری جدید مقرون به صرفه تر و راحت تر است. مشتریان فعلی کمتر به قیمت اهمیت می دهند زیرا محصولات و خدماتتان ارزش سرمایه گذاری بیشتری را برایشان دارد . برای این مخاطبان محتوای ارزشمندتری تولید کنید تا با سایت شما تعامل بیشتری داشته باشند و به خرید محصولات جدید بپردازند. شما در حال حاضر اطلاعات تماس افراد را دریافت کرده اید و راحت تر از سایر افراد محتوا را به دستشان می توانید برسانید.

نمونه محتوایی که برای هر مرحله از قیف فروش به کار می رود :

  • آگاهی از برند: پست های وبلاگی ( توضیحات ، نحوه انجام کارها و غیره)، کتاب های الکترونیکی، پست های آموزشی و اینفوگرافیک ها
  • ملاحظه: مقایسه محصولات، مطالعات موردی، ویدئوها
  • خرید: صفحه محصول، پیشنهاد امتحان و بررسی رایگان محصول، دموها، کوپن های تخفیف
  • حفظ مشتری: پست های وبلاگی( کاربرد محصولات، داستان هایی در مورد موفقیت شرکت و غیه) خبرنامه های الکترونیکی، محتوای رسانه اجتماعی

اشتباه سوم: نظرات مشتریان به طور کامل مورد استفاده قرار نمی گیرد.

صفحات زیادی بر روی برخی سایت های فرود و انجمن ها وجود دارد که تنها به نشان دادن نظرات مشتریان اختصاص داده شده است. در کل کسی به نظرات مشتریان در سایت های ثالث اهمیت نمی دهد . محلی که نظرات مشتریان در آن گنجانده می شود در استراتژی برای تولید محتوا ، اهمیت بسیار زیادی دارد . این جایگاه تنها صفحه بررسی نظرات مشتریان نخواهد بود . البته بهترین روش برای استفاده از این نظرات ، به همراه متون مناسب است. مثلا نظر ارائه شده در مورد دریافت سریع محصول توسط مشتری است، پس آن را روی صفحه حمل و نقل قرار دهید. چنانچه در مورد چگونگی حل مشکل توسط محصول شما است ، آن را بر روی صفحه محصول قرار دهید. این کار می تواند متن شما را بهبود بخشیده و از هراس و ناراحتی مشتری  قبل از تصمیم گیری برای خرید کاسته شود .

نظرات مشتریان به شما کمک می کند ارتباط محلی در جستجو را نیز بهبود ببخشید. اگر فروشگاه فیزیکی دارید که شهرهای خاصی را هدف قرار می دهد به هنگام جمع کردن نظرات مشتریان، محل سکونت و شهر آن ها را نیز دریافت نمایید. سپس نظرات مرتبط را به همراه  نام شهر، موقعیت و محل سکونت افراد بر روی صفحه مناسب قرار دهید.

اشتباه چهارم: محتوا به صورت محلی مدنظر قرار نمی گیرد

چنانچه موقعیت در کسب وکار شما مهم است، از نظرات برای افزایش قدرت محلی خود استفاده کنید و آن را در محتوا نیز نشان دهید . زیرا هر فرد بسته به نیاز اقلیمی خود محصول را انتخاب می کند و این یک امتیاز برایتان محسوب می گردد.

از تیم فروش خود بخواهید سوالات رایجی که از آن ها پرسیده می شود را جمع آوری کنند و به تیم تولید محتوا تحویل دهند. تیم محتوا نیز می تواند از این سوالات در استراتژی برای تولید محتوا استفاده کند و به این روش جستجوی محلی را بهبود ببخشد و مشتریان محلی کسب کند.

اشتباه پنجم: در مورد قیمت ها صحبتی نمی شود

اکثر شرکت ها به خصوص شرکت های B2B، علاقه ای به انتشار لیست قیمت ها در سایت خود ندارند . این سیاست قابل درک است بخصوص که می تواند خدمات با تغییر شرایط قیمت متفاوتی را داشته باشند . با این حال دوری کردن از بیان قیمت ها در سایت می تواند افرادی که دنبال اطلاعات قیمت گذاری های شما هستند را از شما و سایتتان دور کند. داشتن لیست قیمت ها بر روی سایت (یا حداقل اطلاعات در مورد تعیین قیمت ها) می تواند یک مزیت دوطرفه باشد زیرا به تایید صلاحیت ها نیز کمک می کند. اگر مشتری بالقوه شما محدوده قیمت هایتان را بشناسد،  بهتر از قبل در مورد خرید تصمیم گیری خواهد کرد و همین امر باعث می شود محتوای بهتر و با کیفیت تری داشته باشید.

داشتن اطلاعات قیمت گذاری به توسعه اعتماد بین شما و مشتری نیز کمک می کند. اگر در مورد سیاست های قیمت گذاری با مشتری خود صادق نباشید، آن ها را بیشتر از خود دور می کنید. هر چقدر اطلاعات ارائه شده بیشتر و ملموس تر باشد، کسب وکار شما بیشتر قابل اعتماد خواهد بود. اگر رقبا شما هم این اطلاعات را پنهان کرده اند این بهترین فرصت است تا شما اولین شرکتی خواهید بود که قیمت ها را بیان می کند.

اشتباه ششم:  از اصطلاحات خاص در محتوای خود زیاد استفاده می کنید

شرکت های بزرگی وجود دارد به خوبی کار می کنند . اما سایت آن ها نمی تواند به خوبی این را نشان دهد . گاهی افرادی که مسئول نوشتن محتوای سایت هستند از اصطلاحات بسیار تخصصی استفاده می کنند . در نتیجه زبان تخصصی و فنی بر سایت حاکم می شود و مشتری درک درستی از سخنان شما ندارد و در نهایت سایت را ترک می کند.

وقتی خدمات یا محصولی را قرار است ارائه کنید محتوا باید به صورتی نوشته شود که همه کاربران با سطوح مختلف به خوبی آن را درک کنند

استراتژی برای تولید محتوا در یک صفحه وب باید در برگیرنده موارد زیر باشد:

•        محصول در مورد چه چیزی است و چرا مشتری باید به آن اهمیت دهد؟

•        این محصول چگونه می تواند زندگی مشتری را راحت تر و بهتر کند؟

•        گام بعدی که مشتری باید اتخاذ کند چیست؟( call to action )

اشتباه هفتم: محتوای تکراری از مهاجرت به HTTPS نادیده گرفته می شود

این روزها سایت های زیادی گواهینامه SSL دریافت می کنند و به سراغ نسخه HTTPS سایت خود می روند. در چنین شرایطی باید اطمینان حاصل شود که ریدایرکت ۳۰۱  از نسخه HTTP به نسخه HTTPS  تنظیم شده است و مانع از ایجاد محتوای تکراری بر روی سایت می شود. محتوای تکراری می تواند بر روی رتبه بندی سایت تاثیر بگذارد زیرا موتورهای جستجو در مورد اینکه کدام نسخه از صفحه مدنظر مرتبط با کوئری جستجو شده است دچار چالش می شوند.  سایت هایی را دیده ایم که محتوای تکراری دارند یا برخی از صفحات آن ها بعد از مهاجرت ریدایرکت نشده است.  سایت هایی هم هستند که نسخه www و بدون www از صفحاتی دارند که به خوبی ریدایرکت نشده اند. خزش منظم به شما کمک می کند چنین محتوای تکراری را درک کنید.

اشتباه هشتم: لینک دهی داخلی و  معماری سایت ضعیف

سازماندهی کردن محتوا بر روی سایت به اندازه تولید محتوا مهم و با ارزش است . عدم سازماندهی مناسب موجب سردرگمی کاربر در سایت و دشواری موتورهای جستجو در در یافتن صفحات مهم می گردد . پس باید دقت کنید که صفحات مهم شما به بهترین شکل سازماندهی شده باشد . با فهرست کردن محتوا تجربه بهتری برای کاربر رقم زده و به عملکرد صفحه نیز کمک کنید

یکی از روش های موجود برای یافتن آسان محتوا از طریق ایجاد لینک های داخلی است. محتوای وب اغلب به طور منظم منتشر می شود و همین امر استفاده از لینک های داخلی را بسیار ارزشمند می سازد. هوشیار بودن در مورد لینک های داخلی به شما کمک می کند یک محتوای هوشمند ایجاد کرده و کاربر را در سایت نگه دارید. معمولا برخی از محتواهای منتشر شده در وبلاگ به صفحه اصلی بر روی سایت لینکی نمی دهند. با اینکه نمی توان محصولات را بیش از حد در محتواهای وبلاگی تبلیغ کرد اما باز هم باید یافتن چنین مواردی برای کاربران بسیار ساده باشد. زمانی که سایت خود را بررسی می کنید صفحاتی را خواهید یافت که به هم مرتبط هستند اما لینکی ندارند. این صفحات را یادداشت کنید و از طریق لینک دهی داخلی آن ها را به هم متصل سازید.

خدمات مرتبط


مشاوره رایگان


لیست مقالات