AyanoTarh

قابلیت های جدید اینستاگرام در مورد هشتگ ها

در مقالات قبلی در مورد هشتگ گذاری در اینستاگرام و فواید آنها صحبت کردیم، همچنین مواردی که نباید از آنها استفاده کرد را اشاره کردیم.

قابلیت هشتگ گذاری در اینستاگرام راهی است برای بهتر دیده شدن و جذب بیشتر فالوور و لایک.

قابلیت های جدید هشتگ

1) فالو کردن هشتگ ها

اینستاگرام نیز راهکارهای جدیدی برای استفاده بهتر و بهینه از این قابلیت ارائه کرده ،یکی از جدیدترین قابلیت های ارائه شده امکان فالو کردن هشتگ است .

درحال حاضر، کاربران اینستاگرام می‌توانند همدیگر را فالو کنند و از آخرین پست‌های ارسالی یکدیگر باخبر شوند. اما اخیرا قابلیت جدیدی نیز به آن اضافه شده که به کاربران این امکان را می‌دهد تا هشتگ‌ها را نیز فالو کنند.

این بدین معنی است که کاربران می‌توانند پست‌های حاوی هشتگ‌های فالو شده را نیز در صفحه خود مشاهده کنند. درواقع، این قابلیت می‌تواند برای علاقه‌مندان به موضوعات خاص بسیار کاربردی باشد زیرا زمانی که فردی به دنبال پست‌های خاصی با هشتگ‌های مخصوص و منحصر به فرد باشد، به جای فالو کردن اکانت‌های متعدد، می‌تواند تنها با فالو کردن این هشتگ، پست‌های مرتبط با آن را مشاهده کند و دیگر نیازی به داشتن تعداد زیادی فالووینگ برای دنبال کردن موضوع خاص و یا جریان سیاسی، حذبی، مذهبی یا اجتماعی خاصی نیست .

البته این قابلیت موجب می گردد تا پست‌های غیرمرتبط نیز برای کاربران ارسال شوند زیرا برخی کاربران، از هشتگ‌ها به درستی استفاده نمی‌کنند و هشتگ‌ها را به اشتباه ثبت می‌کنند و یا عمدا برای جذب افراد به صفحه خود از هشتگ هایی استفاده می کنند . اما با این وجود اضافه شدن چنین قابلیتی در پیدا کردن اکانت‌ها و تصاویر جدید بسیار موثر می باشد. اینستاگرام برای جلوگیری از ارسال انبوه پست‌های حاوی هشتگ‌های موردنظر، این قابلیت را تنها به پست‌های برتر و استوری‌های جدید محدود کرده و شما وقتی هشتگ خاصی را فالوو کرده باشید پست های برتر و با بازدید و اینگیجمنت بالا تر برای شما نمایش داده می شود .

2) افزودن هشتگ در BIO

همچنین قابلیت جدیدی که اینستاگرام رسما اعلام کرده قرار دادن لینک پروفایل و هشتگ در بیو اینستاگرام (bio) حساب‌های کاربری می باشد.

هم اکنون شما می‌توانید با قرار دادن # و عبارت مورد نظر خود در بیو پروفایل اینستاگرام خود، به صفحه هشتگ خاصی لینک دهید و یا با قرار دادن @ و نام حساب کاربری پروفایل دیگری، فالوورهای خود را با آن پروفایل آشنا کنید.

از قابلیت معرفی هشتگ در BIO اکانت های شخصی برای معرفی بیزینس خود و یا برخی اکانت های بیزینس برای معرفی شعب خود بیشتر استفاده می کنند همچنین این روشی کاربردی است که کاربران موضوع مورد علاقه و یا حساب کاربری مورد توجه خود را استفاده از هشتگ یا لینک به دیگران معرفی کنند تا به نحوی نشان دهند که چه موضوعات و افرادی برای آن‌ها جذاب و مهم است. این مساله می تواند در جذب افراد و فالو افراد با خصوصیات و علایق مشترک نیز کمک بسزایی کند

حال این مساله پیش می آید که چطور در بیو اینستاگرام هشتگ و لینک پروفایل قرار دهیم

اضافه کردن هشتگ و لینک پروفایل در بیو اینستاگرام کار بسیار ساده‌ای است. برای این کار کافی است مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا در حساب اینستاگرام خود در قسمت edit profile به بخش bio بروید.

سپس در این بخش علامت # را وارد کنید، در این زمان لیستی از هشتگ‌های پرکاربرد برای شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و یا در صورت تمایل عبارت مورد نظر خود را به عنوان هشتگ وارد کنید.

همچنین می توانید در همین قسمت از علامت @ استفاده کرده و دوباره لیستی از پروفایل‌های معروفی به شما پیشنهاد می‌شود را میبینید که می‌توانید پروفایل دلخواه خود را انتخاب کنید و یا آیدی پروفایل مورد نظرتان را در اینجا بعد از علامت @ وارد کنید.

بعد از این کار به صورت اتومات به صفحه هشتگ و یا پروفایل انتخاب شده شما لینک ایجاد می‌شود.

یک نکته بسیار مهم در اینجا وجود دارد که هنگامی که پروفایل شخصی را در بیو اینستاگرام (bio) خودتان لینک می‌کنید او پیغامی را دریافت می‌کند و از این موضوع مطلع خواهد شد همچنین او می‌تواند لینکی که از پروفایلش در بیو خود قرار داده‌اید را حذف کند اما آیدی او در بیو اینستاگرام (bio) شما باقی خواهد ماند.

3) جداسازی هشتگ ها

اینستاگرام در حال حاضر در حال بررسی و افزودن کارایی جدیدی در پست ها برای جداسازی هشتگ ها در پست هاست . این قابلیت جدید شاید بتواند وسواس هشتگی که بین برخی کاربران پخش شده رو بهبود بخشد.

برخی از کاربران در کپشن های خود برای پیدا کردن فالوور جدید از هشتگ ها به وفور استفاده میکنند که خواندن متن را سخت یا غیر ممکن می کند.

قابلیت hashtag selector (جداسازی هشتگ ها) در حال حاضر رونمایی نشده و مدیر اینستاگرام هم شخصا در مورد آن به صورت رسمی مطلبی را بیان نکرده اما سخنان حاکی از این است که راه جدیدی برای اضافه کردن هشتگ به پست های اینستاگرام بدون نیاز به اینکه هشتگ ها را داخل کپشن بنویسیم در حال تست و بررسی است.

این قابلیت این امکان را می دهد تا پست ها خیلی مرتب تر دیده شوند و در عین حال قابل پیگیری از طریق هشتگ باشد

این قابلیت این را عنوان می کند که هشتگ ها در زیر هر پست در قسمتی جدا از کپشن ها قابل رویت است.

همانطور که گفته شد بسیاری از کاربران برای جذب بیشتر فالوور، لایک و کامنت از هشتگ های زیادی در متن خود استفاده می کنند که این موضوع باعث می شود تا متن آنها از شیوایی کمی برخوردار باشد و همچنین نیاز آنها به دریافت فالوور را به وضوح نشان می دهد.

البته با اضافه شدن این بخش محدودیت هایی در تعداد کاراکتر در بخش کپشن اعمال خواهد شد که با جداسازی هشتگ ها افراد نیاز کمتری به آنها پیدا می کنند اما افرادی که بخواهند از این محدودیت ها عبور کنند دچار مشکلاتی خواهند شد.

برای اینکه در مورد هشتگ ها بیشتر بدانید و راه ها و فواید استفاده از آنها را بشناسید می توانید مقاله ما در مورد هشتگ ها را مطالعه کنید

خدمات مرتبط


مشاوره رایگان


لیست مقالات