AyanoTarh

دیجیتال مارکتینگ چیست

دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) مجموعه فعالیت هایی هستند که برای تبلیغ محصولات و خدمات با استفاده از ابزارهای دیجیتالی صورت می گیرد

بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ یعنی استفاده از ابزارهای اینترنتی و دنیای دیجیتال برای بازاریابی خدمات و محصولات خود. در این روش بازاریابی بیشتر به رسانه های دیجیتالی مثل شبکه های اجتماعی وابسته ایم . استفاده از شبکه های اجتماعی به بازاریابی دیجیتال ما کمک بسزایی می کنند. چه این بازاریابی در شبکه های اجتماعی به صورت رایگان یا شامل هزینه باشد.

بهره گیری از هر نوع رسانه ای که مربوط به کسب و کارهای دیجیتال می شود می تواند به بازاریابی دیجیتال ما کمک شایانی کند. به طور مثال با استفاده از بهینه سازی سایت خود برای موتورهای جست و جو به ویژه گوگل مشتریان زیادی را با محصولات و خدمات خود آشنا کنیم

دیجیتال مارکتینگ فقط محدود به کسب و کارهای آنلاین نمی شود. خیلی از دوستان فکر می کنند بازاریابی دیجیتالی فقط برای کسب و کارهایی است که دارای یک وب سایت هستند. در صورتی که به هیچ وجه این طور نیست. خیلی از کسب و کارهای سنتی هم هستند که از طریق تبلیغات دیجیتال سعی دارند تا خدمات خود را به مشتریان احتمالی خود معرفی کنند.

در دیجیتال مارکتینگ با بهره گیری از طریق ابزارهایی مثل وب سایت، ایمیل، شبکه های اجتماعی رفتار کاربران و مخاطبان مورد بررسی قرار گرفته تا بتوان بیشترین بازدهی از بازاریابی بر روی این افراد راکسب نمود . در دیجیتال مارکتینگ هدف اصلی فروش بیشتر با داشتن مخاطبان با  هدف گسترده تر است، که در بازاریابی سنتی هیچگاه نمی توانید به طیف گسترده ای از مخاطبین دست یابید.

 چرا بازاریابی دیجیتالی؟

امروزه افراد زیادی اکثر کارهای خود را با تلفن همراه انجام می دهند در گذشته فقط پدرخانواده یک تلفن همراه ساده داشت ولی الان قضیه فرق کرده و هر نفر از اعضای یک خانواده مجهز به یک گوشی تلفن همراه هوشمند است. با گسترش شبکه های اجتماعی و میزان محبوبیت آن ها در کشور ما هم استفاده از تلفن های همراه هوشمند در کشور ما چندین برابر شد.

دیجیتال مارکتینگ یعنی ، هر کجا که سیل عظیمی از افراد وجود دارند بهترین مکان برای تبلیغات است. یعنی استفاده از ابزارهای دیجیتالی برای بازاریابی هر نوع محصول یا خدماتی.

 

خدمات مرتبط


مشاوره رایگان


لیست مقالات