AyanoTarh

دلیل نیاز کسب ‌وکارها به بازاریابی محتوایی

۱) محتوا، ارتباط ایجاد کرده و این ارتباط اولین دانه زنجیر اعتمادسازی برای برندهاست

محتوا موجب برقراری ارتباط بین شما و مخاطبان می شود و چنانچه بتوانید ارتباط خود را به درستی و در جهتی مناسب هدایت کنید باعث اعتماد مخاطبانش خواهد شد. امروزه افراد پیشرفت بسیاری کرده اند و با جملات و شعارهای تو خالی فریب نمی‌خورد، شفافیت و بها دادن اهمیت بیشتری دارد و بسیار ارزشمندتر است و بهترین راه ساخت آن‌ها تعیین استراتژی و تولیدمحتوای صحیح است.

۲) مردم تبلیغات را نمی‌خوانند، اما برندها باید جلوی چشم مخاطبان‌ باشند

تحقیقات صورت گرفته در این زمینه نشان می‌دهد، مردم نه تنها به بازاریابی سنتی و بی هدف اعتماد نمی‌کنند بلکه از آن‌ها متنفر هم هستند. این تحقیقات سند پیشرفت و تغییر نوع نیازهای بشریت است . مردم به دنبال راستی و شفافیت عمل شما هستند تا بتوانند به شما اعتماد کنند.

۳) بازاریابی محتوا قادر است مخاطبانِ مخاطبان شما را هم جذب کند

این یکی از راه های بازاریابی محسوب می شود و همواره رو به رشد است  به عبارت دیگر جذب مشتری های جدید و حفظ آن یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های بازاریابی موفق می باشد . وقتی شما برای مخاطب خود  داستانی می گویید بخش مهمی در ذهن او را به خود اختصاص داده اید . اگر او از داستان شما خوشش آید آن را با دوستان خود اشتراک  گذاری خواهد کرد ، دوستانش نیز به همین ترتیب . و شما به طور زنجیروار توانسته اید تعداد زیادی را جذب خود کنید .

۴) بازاریابی محتوایی یکپارچگی ایجاد می‌کند

برای ارتباط با مشتری راه‌های مختلفی وجود دارد و بازاریابی محتوایی هم یکی از آن‌هاست اما همه‌ی ارتباط‌ ها منجر به اعتماد نمی‌شوند. بازاریابی محتوایی بدین معناست که با تعیین استراتژی‌های صحیح برای تولید و ترویج محتوا در کانال‌های مختلف یکپارچگی های مورد نیاز را ایجاد ‌کند که این یکپارچگی باعث یکدلی و یک زبانی و در نتیجه اعتماد مشتری می گردد .

۵) مهم‌ترین مساله این که مشتریان شما به بازاریابی محتوایی نیاز دارند

بزرگ‌ترین مزیت بازاریابی محتوایی این است که اطلاعات موردنیاز مخاطبا را به راحتی در اختیار قرار داده . اطلاعاتی که مخاطبان شما  نیازمند دانستن آنها هستند با کشف این مساله ، و طراحی استراتژی منحصر به فرد درصدد برطرف کردن آن برآییم.

خدمات مرتبط


مشاوره رایگان


لیست مقالات